15 Ekim 2015 Perşembe

Don't Starve: Önemli 5 İpucu
Oyundaki ilk günde yiyeceği çok dert etmeyin, etrafa bulabileceğiniz havuçlar ve böğürtlenler var. Don't Starve'daki ilk önceliğiniz ateş yakmak için yeterli sayıda malzeme toplamak. Eğer karanlığa yakalanırsanız, ölümcül Night Monster sizi saniyeler içerisinde öldürür. İnce bir dal ve bir parça çakmaktaşı ile bir balta yapın ve ateş yakmak için ağaçları baltayla kesin.

Bir meşale yapmak için iki parça kesilmiş çim ve iki ince dal toplayın. Her ne kadar taşınabilir olsalar da meşaleler fazla uzun dayanmazlar. Kamp ateşi (üç parça kesilmiş çim ve iki kütük) çok daha iyidir. Ama ocak çukurları (iki kütük ve 12 kaya) sizin daha çok işinize yarar, güvenli oldukları kadar uzun süre dayanırlar ve tekrar yakılabilirler.

İsteklerinizi yanıp tutuşturun


Yanıp tutuşabilen çoğu nesne, bir kez yandığında yakıt niyetine kullanılabilir. Çam kozalakları ve odunlar, oyunun başında iyi kaynaklardır lâkin gübre ve hayvan dışkıları çok daha iyidirler. Bunları Beefalo sürülerinin ve bağlantısı olmayan obrukların yakınlarında bulabilirsiniz. Ama bir kamp ateşi için fazla yakıt kullanmayın, alevler yayılabilir ve kontrol edilemeyen yangınlara sebep olabilir.

Karnınızı doyurun
Havuçlar ve böğürtlenler iyi pişirilmesi halinde karakterinizin açlık seviyesine iyi yönde etki eder bu yüzden bunları kontrollü bir ateş ile pişirin. Biraz et mi gerekiyor? Bir tuzak kurun ( altı parça kesilmiş çim ve iki adet ince dal) ve bir günlüğüne bir tavşan deliğinin etrafına serpiştirin. Akşama doğru taze et ile lezzetli bir barbekünüz olacak. Tuzaklar ayrıca kurbağaları ve örümcekleri yakalamak için kullanılabilir, ama uzun süre önce ölmüş bir canlının etini yemek tehlikelidir.

Nasıl arkadaş edinip domuzları etkileyebilirsiniz
İnsan görünümlü domuzlardan korkmayın. Onlara saldırmadığınız sürece sizi görmezden geleceklerdir ama onlara yumurta ya da et vermeyi teklif ederek sizin değerli dostunuz olabilirler.Bir domuz ile (ya da onlardan oluşan bir ordu ile) arkadaş olduğunuzda birkaç günlüğüne sizi takip edecekler, hedeflerinize saldıracaklar ve ağaçları kesmenize yardım edecekler. Ama dolunay zamanında onlardan uzak durmayı unutmayın...

Başını eğ
Karakterinizin akıl sağlığını yönetmek de en az açlığını yönetmek kadar önemlidir. Bir karakter eğer deliliğe doğru gidiyorsa ekran değişecek ve titreyecek, tavşanlar Beardlings adı verilen yaratıklara dönüşecek ve halüsinasyonlar sonunda sizi öldürecek kadar gerçek olacak.Canavarlar, karanlık, kötü hava koşulları ve kötü yiyecekleri tüketmek akıl sağlığınızı bozabilir. 12 taç yapraklı el yapımı bir kıyafet giymek, belirli gıda türlerini tüketmek ve uyumak (tek kişilik bir rulo veya çadır kullanarak) karakterinizin akıl sağlığını yenileyecektir. Kestirdikten sonra yemeğinizi hazır ettiğinizden emin olun, karakteriniz çoğu zaman karnı acıkmış bir şekilde uyanacaktır.


Oyunu satın almak için Steam | Don't Starve[info headline="Kaynak"]
Playstation.com[/info]
Yorumları Göster

0 yorum